Vyhledávání

Navigace

Uživatelské menu

Nejnovější komentáře

 • Dračí právo - Kapitola 2
  └ Eillen  •  8.6.2019 12:40
 • Dračí právo - Kapitola 2
  └ Lomeril  •  7.6.2019 21:00
 • Dračí právo - Kapitola 1
  └ Eillen  •  5.6.2019 18:04
 • Dračí právo - Kapitola 1
  └ Lomeril  •  5.6.2019 16:13
 • Povinnost
  └ Jackie-Decker  •  5.8.2018 7:32
 • Nově ve foru

   Anketa

   Těšíte se na vlastní placenou doménu a novou tvář Aldormy?
   Počet hlasů: 5

   Shoutbox

   Vzkazník:
   Jméno
   Text
   TIHkldCqIY
   qUl9di <a href="http://eepyhzblvtad.com/">eepyhzblvtad</a>, [url=http://lmmbqovhejvj.com/]lmmbqovhejvj[/url], [link=http://lvlwopylxobe.com/]lvlwopylxobe[/link], http://lgvhnkylcvld.com/
   OkFhJfdCLWamdVslp
   icon Tada holky, vy jedete ;)
   icon V reáliích jsem hodila nové verze Kalendáře a Timeline - kdyby něco, tak holky křičte a upravím to
   icon Je to paráda :D
   icon Děkuji :-) Je to až zázrak, co z toho vylezlo. Nemyslíš? :D
   icon Panejo, to už má Dračí srdce 60 kapitol? To je úžasné, Eillen! :D Gratuluji :D
   icon Mě osobně súíš děsé že se sem registrují cizí lidé _D
   icon Tak třeba příště :), A koukala jsem u tvého drabble, že se Neviathiel zaregistrovala a hodila ti komentík :-) Gratuluji, jsi první komu komentuje někdo, kdo nepíše Aldormu :-)
   icon Hm... Tak nejsem dělá si to co chce :D
   icon Paráda! Zdá se, že vám přijde upozornění na email, i když někdo okomentuje váš článek, to je super!!! Nejsem já skvělá? 5
   icon Lomeril, neměla bys na vydání něco, čím bys zaseklé Eillence dodala inspiraci? Protože jinak s novou kapitolou asi nehnu...
   icon My chceme další díl Země bez draků! My chceme další díl Země bez draků! My chceme další díl Země bez draků! A už končím. :-)
   icon Jestkli ho někde mášč bude to skvělé :) Já ho nenašla... :(
   icon Bych sem taky mohla vložit ten druhý kvíz, který jsem kdysi vytvářela. Ještě ho někde mám.
   icon Tak není úplně jednoduchý no :D Ale smysl má jen pro lidi, kteří ví něco o historii toho jak Aldorma vznikala...
   icon Hustej kvíz :-D a já snad ani nechci vědět kolik bodů bych získala :-)
   icon Lomeril, když si rozklikneš všechny kapitoly Cesty zpátky, tak u předchozích je avatar vložený. Můžeš si ho znovu stáhnout.
   icon Jackie, nemáš prosím někde avatar k Cestě zpátky? Za ta léta se mi někde ztratil...

   Odkaž sem

   Kategorie: Cesta zpátky

   Cesta zpátky - Kapitola 9

   Cesta zpátky - Kapitola 9Tak a teď se děj konečně začíná hýbat do té druhé části. Část děje také touhle dobou opustí Hůrku. A začne jít do tuhého. Jinak CZ je v mém počítači oficiálně dopsaná, finální stav 21 kapitol a epilog. Teď to ještě musí projít opravami a pak hurá s tím do světa.

   9. Mráz

   Když Trivet odešel, povedlo se mi odplížit se domů. Schoulila jsem se na posteli a dala jsem se do pláče. Ani jsem sama nevěděla proč. Protože jsem ho nepolíbila? Nebo proto, že jsem ho chtěla políbit a věděla jsem, že je to špatné? I když jim to možná neklapalo, sdílela jsem neotřesitelnou víru Hůreckých, že Trivet a Margarita patří k sobě, děj se co děj.

   Jenže muselo to tak opravdu být? Lidé se rozcházejí, dokonce i ti, u kterých by to člověk nečekal. A pokud by to opravdu bylo definitivní a Trivet byl volný... Ne, nechtěla jsem si to ani představovat, bylo to moc lákavé. A asi bych si to nikdy nepřestala vyčítat.

   Nadechla jsem se a pokusila jsem se přestat brečet. Najednou jsem si všimla modrého dráčka, opět velikosti kočky, stočeného na dece vedle mě.

   Frundore? Co ty tady?“

   Napadlo mě, že bys nepohrdla společností,“ prohlásil.

   Musela jsem potlačit nutkání začít ho drbat za ušima. Nějak jsem měla pocit, že by to k drakovi nebylo zrovna uctivé. „Co tu dělám, Frundore?“

   Vedeš si dobře,“ ujistil mě, „ale ani já nemůžu říct, kam tvoje cesta povede.“

   Proč se rozešli?“ zeptala jsem se. Frundor moc dobře věděl, koho myslím.

   Přijde ti, že to ví oni sami?“ odpověděl otázkou. „Trivet a Margarita... Jeden je odjakživa osudem druhého. Nemohli se nezamilovat, ale jestli spolu dokáží zůstat, to je otázka. Tuhle bitvu ani jeden z nich nečekal a nejsou na ni připravení. Možná, že jim právě ty pomůžeš najít tu správnou zbroj.“

   Tys mě sem přivedl, abych je dala zase dohromady?“ vyprskla jsem. To vypadalo přesně jako moje smůla – dostat se do jiného světa, potkat tam chlapa snů, a vzápětí dostat za úkol vrátit ho manželce.

   Přivedl jsem tě sem. Jak jsme my draci už dávno zjistili, co tu dívka z vašeho světa nakonec udělá, je jen a pouze její volba,“ zabručel Frundor uraženě.

   Jenže něco tušit musel. Přece mě nemohl jen tak vypustit do Aldormy a doufat, že nezpůsobím konec světa tím, že zakopnu o nesprávný kořen. Problém s draky je ovšem ten, že se rozhodně nepodělí o všechno, co ví.

   Popotáhla jsem a zalovila jsem v kapse. Bezmyšlenkovitě jsem vytáhla první věc, kterou jsem našla, a jen tak tak jsem se zastavila, abych se nevysmrkala do ukradeného dopisu otce Eduarda. (Jak se později ukázalo, to by přesně byl ten konec světa spouštějící kořen.) Rozbalila jsem papír, začetla jsem se do něj a během chvilky jsem zapomněla na veškeré milostné problémy. Průšvih byl totiž daleko větší než Trivetovo manželství nebo hůrecká škola.

   Frundor seděl na posteli a nestačil zírat, kolik sprostých slov znám.

    

   ***

    

   Trivet se v polospánku převalil na posteli. Pamatoval si, že šel na skálu nad řekou, ale už si nepamatoval, jak se dostal zpátky. Hlava ho bolelo a všechno se s ním klepalo.

   Ne, někdo s ním třásl, aby ho vzbudil. Rozespale otevřel oko a zjistil, že už je ráno. Pak uviděl dívčí postavu. Musela to být dcera hostinského.

   Tamaro, ještě chvíli...“ zabručel.

   Nejsem Tamara a jestli mě nezačnete vnímat, vychrstnu na vás džbán vody,“ odvětila dívka.

   Ten hlas poznal a jen díky tomu vystřelil do sedu, téměř okamžitě bdělý. Barbora poodstoupila a podávala mu zmuchlaný papír.

   Co to má být?“ zeptal se opatrně.

   Sebrala jsem to z pracovny otce Eduarda,“ přiznala zahanbeně. „Ale je to důležité.“

   Její stud v něm vyvolal překvapivě bojovnou reakci. „Neříkal jsem vám, že se nemáte chodit loučit?“

   Otevřela ústa a trochu couvla. „Ale...“ zvedla znovu ten papír.

   Nezajímá mě, co jste kde ukradla. Běžte pryč, než vás dám vyvést,“ obořil se na ni.

   Fajn!“ vykřikla a hodila papír na stůl. „Když chcete mermomocí umřít, tak si nečtěte, proč v Tristenolu nechtějí, abyste tam dorazil moc brzo. Nechte se tam třeba zabít, mě to nemusí zajímat!“

   Pak odešla a zabouchla za sebou dveře.

   Trivet neochotně vylezl z vyhřáté postele a natáhl se pro papír. Jakmile si ho přečetl, měl pocit, že na něj jdou mrákoty. Byl to dopis od otce Xaveria, Dračího kněze v Oradomu, pro otce Eduarda, a vyplývalo z něj, že otec Eduard už nějakou dobu pracuje pro Tristenol. Hlavně pomáhal posílat zprávy od tristenolských špehů v Telmiru přes hranice, teď ale pro něj měl otec Xaverius jiný úkol.

   Koruna Trista Velikého zmizela po smrti Luthomara Nimana. Máme zajatce, který zajisté ví, kde se koruna skrývá, ale je výjimečně nepoddajný. Je nutné ho zlomit před příjezdem vyslance krále Creagana. Pravděpodobně pošle Triveta Veilla a ten se jistě zastaví ve Vaší vesnici. Zdržte ho tam co nejdéle. Každý den, ba každá hodina, kterou můžeme strávit výslechem našeho zajatce může přinést kýžený výsledek a pomoci nám dosadit na trůn vhodného následníka. Pokud by se Vám nepodařilo zdržet vyslance dostatečně dlouho, budeme nuceni sáhnout k jiným, nebezpečnějším prostředkům.

   Trivet dopis rozzuřeně zmačkal. Jeden z vévodů, se kterými jel vyjednávat, se rozhodl, že svého následníka posadí na trůn, a jediné, co k tomu potřeboval, byla královská koruna. Trivet věděl, že tristenolští králové sice obvykle nosívají obřadní korunu ze zlata posázeného drahokamy, ale skutečná moc spočívá v otlučeném bronzovém kroužku, kterým byl podle pověsti korunován už Trist Veliký. Bez Tristovy koruny se nikdo nemohl stát králem. Nebylo divu, že po ní zuřivě pátrali.

   Správné a rozumné by bylo dát zprávu Creaganovi a počkat. Nenutit nikoho aby sáhl k „jiným, nebezpečnějším prostředkům“ a nevrhat se sám bez rozmyslu do situace, která mu nutně musí přerůst přes hlavu.

   Problém byl v tom, že Trivet už měl správného a rozumného plné zuby.


   Vydáno: 30.10.2016 17:54 | 
   Přečteno: 560x | 
   Autor: Lomeril
    | Hodnocení:

   Komentáře rss

   Přidat komentář >

   icon , Komentar odpovědět
   Jackie-Decker
   Frundor seděl na posteli a nestačil zírat, kolik sprostých slov znám. - Zatím nejlepší věta :D
   Ale i poslední věta byla parádní. Ztracená koruna, konečhně to začíná bý zajímavé i po jiné stránce a chování otce Eduarda začíná dávat smysl. Jsem zavědavá co máš připravebno dál. Sice jsem úplně nepochpila proč Trivwet reagoval na Barbořino prbuzení tak agresivně, ale přičtěme to rozespalosti, alkoholu a uraženíé mužské ješitnosti ;)
   icon odpověděl(a)
   Lomeril
   Díky, tyhle dvě věty jsou taky moje oblíbené, jsem ráda, že se líbí i někomu dalšímu.
   A ta agresivní reakce je hlavně opice, uražená ješitnost a to, že Trivet už prostě sotva zvládá vlastní emoce.
   icon , - odpovědět
   Eillen
   U všech draků, ten je buď totálně na šrot nebo úplně blbej. To si fakt myslel, že se mu ženská uprostřed noci objeví v ložnici, jen proto aby se rozloučila? Pust mě na něj. Já mu dám takovou čočku, že si ještě bude přát, aby se nenarodil.

   Mimochodem, to že se nechce chovat rozumně mě nepřekvapuje. On to totiž evidentně vůbec neumí.
   icon odpověděl(a)
   Lomeril
   Nech ho, chudáka, on na mě byl prostě pořád nasranej, tak mi jen zopakoval to, čím už mi jednou ublížil, protože věděl, že to ublíží znova. Nemyslel si, že se chci loučit. Jen si na mě chtěl vybít vztek.
   A nebylo to v noci, bylo to už ráno... Což jsem tam, jak si uvědomuju, nenapsala. Jdu to napravit.
   icon odpověděl(a)
   Eillen
   Tak když už chce ubližovat, mohl by být originální a vymyslet si něco nového. Co to melu. Jestli chce někomu ubližovat, tak ať si dá facku, zhluboka se nadechne, dá si druhou a pak laskavě drží čumák.

   Sakra, mně je tak líto, že už tam Lenka není. Po jeho návratu z Tristenolu bych si ho s takovou chutí podala. 3
   icon odpověděl(a)
   Lomeril
   Tak ono lidi chovající se jako idioti formují Aldormu od jejího založení, že *významně pošilhává po Sidusovi*
   A nebuď na něj tak přísná, on za to skoro nemůže. Já jsem ho jenom blbě popsala....
   icon odpověděl(a)
   Eillen
   Já na něj nejsem zlá. Já bych mu jen promluvila do duše. Od toho přeci kamarádky jsou. Bohužel by se mu to zrovna v tu chvíli asi nelíbilo.

   A nepopsala si ho blbě. Je to prostě chlap. Znám dost chlapů, kteří kopou kolem sebe, když se jim nedaří tak jak by si představovali - navíc když si jsou ve skrytu duše vědomi, že si za všechno mohou sami.

   Trivetovi by teď asi nejvíc prospěl návrat do Talronu, aby si připomněl vše hezké. Bohužel povinnosti nepočkají.