Vyhledávání

Navigace

Uživatelské menu

Nejnovější komentáře

 • Povinnost
  └ Jackie-Decker  •  5.8.2018 7:32
 • Země bez draků - Kapitola 38
  └ Eillen  •  19.7.2018 15:12
 • Země bez draků - Kapitola 37
  └ Eillen  •  19.7.2018 14:59
 • Země bez draků - Kapitola 36
  └ Eillen  •  18.7.2018 19:21
 • Země bez draků - Kapitola 35
  └ Eillen  •  17.7.2018 19:53
 • Nově ve foru

   Anketa

   Těšíte se na vlastní placenou doménu a novou tvář Aldormy?
   Počet hlasů: 4

   Shoutbox

   Vzkazník:
   Jméno
   Text
   TIHkldCqIY
   qUl9di <a href="http://eepyhzblvtad.com/">eepyhzblvtad</a>, [url=http://lmmbqovhejvj.com/]lmmbqovhejvj[/url], [link=http://lvlwopylxobe.com/]lvlwopylxobe[/link], http://lgvhnkylcvld.com/
   OkFhJfdCLWamdVslp
   icon Tada holky, vy jedete ;)
   icon V reáliích jsem hodila nové verze Kalendáře a Timeline - kdyby něco, tak holky křičte a upravím to
   icon Je to paráda :D
   icon Děkuji :-) Je to až zázrak, co z toho vylezlo. Nemyslíš? :D
   icon Panejo, to už má Dračí srdce 60 kapitol? To je úžasné, Eillen! :D Gratuluji :D
   icon Mě osobně súíš děsé že se sem registrují cizí lidé _D
   icon Tak třeba příště :), A koukala jsem u tvého drabble, že se Neviathiel zaregistrovala a hodila ti komentík :-) Gratuluji, jsi první komu komentuje někdo, kdo nepíše Aldormu :-)
   icon Hm... Tak nejsem dělá si to co chce :D
   icon Paráda! Zdá se, že vám přijde upozornění na email, i když někdo okomentuje váš článek, to je super!!! Nejsem já skvělá? 5
   icon Lomeril, neměla bys na vydání něco, čím bys zaseklé Eillence dodala inspiraci? Protože jinak s novou kapitolou asi nehnu...
   icon My chceme další díl Země bez draků! My chceme další díl Země bez draků! My chceme další díl Země bez draků! A už končím. :-)
   icon Jestkli ho někde mášč bude to skvělé :) Já ho nenašla... :(
   icon Bych sem taky mohla vložit ten druhý kvíz, který jsem kdysi vytvářela. Ještě ho někde mám.
   icon Tak není úplně jednoduchý no :D Ale smysl má jen pro lidi, kteří ví něco o historii toho jak Aldorma vznikala...
   icon Hustej kvíz :-D a já snad ani nechci vědět kolik bodů bych získala :-)
   icon Lomeril, když si rozklikneš všechny kapitoly Cesty zpátky, tak u předchozích je avatar vložený. Můžeš si ho znovu stáhnout.
   icon Jackie, nemáš prosím někde avatar k Cestě zpátky? Za ta léta se mi někde ztratil...

   Odkaž sem

   Kategorie: Dračí právo

   Dračí právo - Kapitola 7

   Dračí právo - Kapitola 7Ačkoliv se mi poslední dobou nedařilo psát nic z Aldormy, měla jsem v zásobě dvě kapitoly Dračího práva. Úplně jsem na ně zapomněla. Přijde mi zbytečné, abych si je schovávala "v šuplíku".

   V této kapitole jsem měla největší problém s tím, že jsem netušila, kterým pohledem by měla být psána. Máme tu čtyři vévody a každý má úplně jiný charakter. Nejdříve to vypadalo, že si hlavní slovo vezme Karel. Posléze mi na jeho místo vklouzl Ladrin. No a nikoho asi nepřekvapí, čím pohledem je nakonec kapitola psaná. I když jsem se snažila v textu opravit všechny původní myšlenky (jak Karla, tak Ladrina), je možné, že mi některá unikla. Prosím tedy předem za prominutí a když na to narazíte, křičte. Já to rychle upravím.

   7: Adamar – Nutná opatření
   (den druhý)

    

   „Adamare, musel jste právě dnes dávat najevo vaši neúctu k regentovi?“ zeptal se unaveným hlasem Karel několik minut poté, co regent opustil místnost.

   „No tak. Kdo u všech draků mohl tušit, že se stane něco takového. A sami jsme se shodli na tom, že je nutné regenta prověřit, zda dokáže zvládat stresové situace a zda si umí sjednat pořádek,“ odpověděl Adamar s lehkým úsměvem. Karel jen protočil oči, ale nic víc neřekl.

   „Tak pořádek si evidentně sjednat umí. To dnes předvedl. A co se týká krizové situace, tak jsem v době tohoto návrhu měl na mysli uměle vyvolaný konflikt. Ne však únos prince,“ pronesl věcným hlasem Ladrin. „Můžeme být rádi, že se, vzhledem k tomu, že je princ jeho synem, nehroutí a zatím se chová jako logicky uvažující osoba.“

   „Otázkou však je, jak dlouho to vydrží,“ dodal Karel. Na to nedokázal nikdo z nich odpovědět a místnost se na pár chvil ponořila do ticha.

   „Měli bychom začít počítat s tím, že se nepodaří získat prince zpět po dobrém. Sami jste regenta viděli. Je ochotný jít pro svého syna klidně i do války. Uvědomujete si, co by to znamenalo? V očích Tristenolu bychom byli oslabení. Mohlo by je napadnout připojit Aldormu zpět do svých držav,“ podotkl Severin.

   „To neudělají. Stále je tu smlouva zlatého draka. Nikdo nebude riskovat sežehnutí věčným plamenem,“ odpověděl klidně Adamar. Všiml si Severinova podezíravého pohledu. „Ale no tak. Tristenolští touží po Aldormě. Ne po spáleném kusu hlíny.“

   „Doufám, že se nemýlíte,“ pronesl tiše Karel. „Tak jako tak. Na válku dojít nemůže. Je k tomu třeba vojsko a to ani regent, ani jeho sestra, nemají,“ dodal.

   „Creagan Elat je regentem. A vévoda Veill je jeho blízký přítel. Předpokládám, že on mu poskytne dramonské vojsko,“ zareagoval Ladrin a zpochybnil tak Karlův předpoklad.

   „Vévoda je inteligentní muž. Ačkoliv vyrostl uprostřed lesů, vy ho považujete za neschopného, chápe důsledky svého jednání. Nepředpokládám, že by byl ochoten uvést Aldormu do války. Bude se snažit regentovi jeho plán rozmluvit. A my ho v tom budeme podporovat. Musíme zařídit, aby byl vévoda na naší straně,“ zamyslel se Severin.

   „A co regentova sestra? Myslíš si, že nemá vojsko, kterým by nás mohla ohrozit?“ zeptal se Karel posměšným tónem.

   „Musím s tím kalkulovat. Protože jen šílenec by vyvolal něco takového, aniž by měl jistotu vojenské síly. A Margarita Elata mi nepřišla, že by byla šílená,“ odpověděl Severin. „Je však pravdou, že bych do ní ještě včera neřekl, že by byla něčeho takového schopná,“ dodal a lehce pokrčil rameny.

   „Pánové, mohli bychom na to jít trochu jinak,“ pronesl Adamar a lehce se pousmál. Bylo to tak jasné a divil se, že s tím nápadem nepřišel někdo jiný. „Víme, že Wildaran je opevněn a nedá se lehce dobýt. Bohužel jsem k této nevýhodě přispěl sám, když jsem královně nabídl výpomoc s opravami hradeb a dodáním tolik potřebného materiálu. Margarita Elata touží po trůnu. Creagan Elat po svém synovi. Donuťme je setkat se v boji. Ale zařiďme, ať to dopadne tak, jak si přejeme my.“

   „Nechtěl byste svůj návrh trochu rozvést, Adamare? Protože, popravdě, právě teď netuším, co si my přejeme,“ pronesl ironicky Ladrin.

   „My se teď potřebujeme jednou pro vždy zbavit rodu Elat, aby tu nadále nedělal potíže,“ odpověděl místo něj Karel, kterému jako prvnímu došlo, o co se Adamar snaží. „Tedy musíme to zařídit tak, aby regent tento souboj vyhrál. A poté mu odebereme jeho postavení.“

   „Překvapujete mne, Karle. Vždyť jste ho sám podporoval. Ale to bylo do doby, kdy byl mocný, že? Teď vidíte, že se jeho postavení hroutí, tak se pomalu přesouváte k těm mocnějším. Povězte mi, čím si vás naklonil? Každý jsme měli nějaký důvod s královnou a jmenováním regenta souhlasit. Jen vy jste byl proti. Ale poté jste jako zázrakem otočil a se vším jste s regentem souhlasil. Nějak mi to nejde do hlavy,“ zareagoval pohotově Adamar a ani se nesnažil zakrýt výsměšný tón ve svém hlase.

   „Mohl bych se vás zeptat na totéž. Všichni víme, jak moc toužíte po moci. Respektive vládnout prostřednictvím vámi nastrčené loutky. Čím Vás královna okouzlila natolik, že jste ji poslouchal na slovo jako poslušný pejsek? Nebo snad na vás něco věděla a vydírala vás?“ odsekl mu Karel. Adamar sevřel ruce v pěst a zhluboka se nadechl, aby se uklidnil.

   „Nechte toho. Každý z nás měl svůj vlastní důvod, proč stát za královnou. To je teď ale nepodstatné. Musíme se soustředit na to, abychom nedovedli zem k válce,“ uklidnil je rychle Severin.

   „Máte nějaký návrh?“ zeptal se Ladrin a ignoroval zbylé dva vévody, kteří se nadále probodávali pohledem.

   „Demonstrace síly. Margarita Elata je na Wildaranu a cítí se zde v bezpečí. Zapomíná ale na jednu věc. Nemá žádného spojence. Možná má vojsko. I když o tom pochybujete,“ začal Severin, „Wildaran by bylo těžké dobít, ale není to nemožné. A to si musí i ona uvědomovat. Pokud pan Antares ve svém úkolu neuspěje, dáme regentově sestře možnost utkat se v boji na námi určeném místě. Až dorazí, uvidí před sebou svého bratra a po jeho boku všechny vévody s jejich vojskem,“ odpověděl pohotově Severin.

   „Demonstrace síly a jednoty. To by mohlo fungovat,“ zamyslel se Karel. „Budeme ale potřebovat svolat vojsko co nejdříve. Každý z nás by měl vydat pokyn, aby byli vojáci v pohotovosti. Když dojde na nejhorší, informujeme regenta a poté bude stačit jen vydat rozkaz k přesunu.“

   „Udělejte to a každý si toho všimne. Chcete, aby barbaři zjistili, že máme vnitřní rozbroje? Jak na nás asi pak budou pohlížet? Být na jejich místě, rozhodně bych takové situace využil. Nemůžete jen tak vyslat posla, sešikovat vojsko a mašírovat si to, draci vědí, kam,“ odfrkl si Adamar a nevěřícně zakroutil hlavou.

   „No tak, Adamare, vysvětlete nám, co vše děláme špatně. Nejsme přeci tak zkušení jako vy. Ve vašich očích musíme být absolutně neschopná děcka,“ vysmál se mu Ladrin. Adamar toho začínal mít plné zuby a musel se držet, aby mu nic neřekl.

   „Neříkám, že děláte něco špatně. Jen poukazuji na to, co jsem očekával, že budete připomínat vy sám. Barbaři nejvíce ohrožují vás, Ladrine. Hodláte kvůli nějakým přivandrovalcům z lesů riskovat bezpečnost svého vévodství?“ S potěšením sledoval, jak se Ladrin okamžitě uklidnil. „Pánové, já si prostě jen myslím, že je zbytečné chvátat. Karty jsou rozdány. Na řadě je Margarita Elata a nám nezbývá, než počkat, s jakými trumfy se vytasí.“

   „Jaký je tedy váš návrh?“ zeptal se Karel. Adamar si všiml výrazu v jeho tváři. Stejného jaký měl ve chvíli, kdy doslova vyslýchal regenta. A který měl i ve chvíli, kdy zemřel Lautus a kdy poprvé ukázal, co v něm opravdu je. Moc dobře si uvědomoval, že Karel je typem člověka, který se sice schovává ve stínech, ale v nutných situacích vytasí drápy. Už jednou ho podcenil a nehodlal tuto chybu opakovat.

   „Počkat den není nic hrozného. Předpokládám, že vyslaný posel se vrátí bez prince. Přiznejme si, že nikdo z nás by nejednal s levobočkem. Navíc jeho vztah s regentovou sestrou nebyl nikdy ideální. Dá se tedy očekávat, že se pan Antares vrátí s nepořízenou,“ začal v klidu, ale Karel ho zarazil zdviženou rukou.

   „Chcete riskovat princův život čekáním?“ zeptal se překvapeně. Už se nadechoval, aby mohl pokračovat, ale Adamar jej zadržel.

   „Mám-li být upřímný, tak si nejsem jist, že je princ stále naživu,“ pronesl a tvářil se, jako by mluvil o počasí. 

   „Pokud však je, riskujete jeho život!“ ozval se po chvíli Karel a Adamar si všiml, že se drží, aby neječel.

   „Adamare, neberte si to osobně, ale dle mého názoru sázíte na divokou kartu,“ zapojil se opatrně Severin. „Pokud je princ živý, v což bychom všichni měli doufat, je nutné jej neprodleně od té ženy dostat pryč. A ač se mi ani trochu nelíbí tak uvažovat, na jejím místě bych se snažil prince udržet při životě. Je tím jediným, čím nás drží v šachu. Dokud princ žije, nezaútočíme. Můžete si o regentově sestře myslet cokoliv, ale všichni víme, že je inteligentní.“

   „Otázkou je, co uděláme, pokud by její vinou přišel princ o život,“ pronesl Ladrin.

   „Spojíme svá vojska a srovnáme Wildaran se zemí,“ prohlásil pevným hlasem Karel. „Ať se vrátí zpátky do té své draky zapomenuté vesnice a litují dne, kdy se narodili.“

   „Skvělé. Toliko ke klidnému řešení. Máme tu druhou osobu lačnící po válce,“ povzdechl si Severin. „Pánové, dnes už nic nevymyslíme. Navrhuji rozpustit zasedání do doby návratu pana Antarese.“ S těmi slovy se zvedl, aniž by čekal na odpověď. Rozloučil se lehkým pokývnutím hlavy a odešel pryč. Ostatní vévodové jej brzy následovali.


   Vydáno: 24.8.2017 16:24 | 
   Přečteno: 396x | 
   Autor: Eillen
    | Hodnocení:

   Komentáře rss

   Přidat komentář >

   icon , - odpovědět
   Lomeril
   Moje hlavní připomínky ke kapitole, asi víš, tak se tady budu soustředit hlavně na to pozitivní 1
   Vévodové dostávají prostor a využívají ho naplno. Hlavně Ladrinovo rytí do ostatních nemá chybu. Jsem taky ráda, že se zmiňují i sousední země, které by Aldormu rády sezobly, Jinak mám trochu pocit, že tu sedí čtyři Malíčci ze Hry o trůny...
   icon odpověděl(a)
   Eillen
   Sakra, já už si nepamatuji z knížky, jaký že to je charakter. Ale vím, že jsem Malíčka zbožňovala.
   Připomínky byly poznamenány a pokusím se je zpracovat v dalších částech. Sama doufám, že vévodové dostanou další prostor. Nějak se mi ta jejich společnost líbí víc a víc.

   „Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde