Zdroj: http://aldorma.hys.cz/index.php?a=playlists/draci-playlist  •  Vydáno: 25.8.2016 19:24  •  Autor: Eillen

Dračí playlist

Rozhodla jsem se vytvořit playlist, kde bych dávala videa písniček, které mě při psaní ovlivnily. Tento playlist se může postupem času rozšiřovat.Tato písnička byla první, kterou jsem si ke svému příběhu dokázala představit. Lenka je zamilovaná do Aldormy a jejího korunního prince. I would do anything for love je výstižné - je schopna udělat cokoliv pro svoji lásku...

Já si to pamatuju. Poprvé jsem tuto píseň slyšela a před očima jsem uviděla Bheirga, který Lence vypráví o všem, co zažil.

She`s like the wind. Původně písnička, kterou jsem chtěla popsat svůj a Creaganův vztah. Bohužel textem se to nehodilo. Lenka totiž nebyla nedosažitelná pro Creagana. Když jsem nad písničkou uvažovala, došlo mi, že se přesně hodí na jiný pár a to Triveta a Margaritu. Od té chvíle mi bylo jasné, že o jejich vztahu se musím zmínit i v nové verzi draka.

The rise and fall. Tato píseň mě napoprvé zaujala krásnou melodií a hlasem obou zpěváků. Poté i její název. A hlavně část - My life is never gonna be the same - vystihuje Lenčin pocit, když se ocitla v Aldormě, poté co přijala svůj úkol a vlastně pokaždé, když se musela nad něčím rozhodovat.

Píseň Angel má své kouzlo. Nejde mi tak o text, ale o pocit, který při poslouchání cítím. Tato píseň bude doplněním scény umírající Lenky po poporodu.

Prozatím jsou to všechna videa. U ostatních to bude trošku trvat, protože si nepamatuji názvy písniček, ale jen některé části textů a tak nejdřív musím vyzjistit názvy a pak konečně vložit videa.