Zdroj: http://aldorma.hys.cz/index.php?a=draci-slzy/draci-slzy-prolog  •  Vydáno: 6.9.2016 8:32  •  Autor: Mardom

Dračí slzy - Prolog

Dračí slzy - PrologKončí vláda Velvrika Elata, posledního tohoto příjmení. Starý král má osm dcer, ale žádného syna. A to je jeho prokletí. Král, který vešel do dějin jako Dračí pán, byl úspěšný vojevůdce, ale jeho potomci nejsou jednotní. Kdo bude vládnout po jeho smrti?

Toto je prozatím jen sto slovný (drabble) prolog k povídce, která bude mnohem rozsáhlejší. Blíží se konec velikého krále. Krále, který na svůj konec už čeká, téměř jako na smyslování. Jen kdyby jej nepálila volba, kterou jedinou by ještě měl učinit, ale na níž se ho nikdo nejspíše již nestačí zeptat.

Prolog


Umíral. O tom nebylo pochyb. Byl starý, ne moc na umírání, teprve něco málo přes šedesát let, ale cítil se na sto. Měl velké plány, jak zvětšit království Aldormy, skvělou armádu, vycvičenou v bojích s barbary, ale málo času.

Jak moc si přál následníka trůnu, syna, který by po něm tohle všechno převzal. Ale osud mu nepřál, měl samé dcery. Zatratil draky - kdyby měli božskou moc, tak by mu jeho přání splnili. Toužil vidět světlo, místo toho ho obklopovala tma a beznaděj.

Nevidomý stařec upoutaný na lůžko, král jen titulem, bez moci, kterou se tak hýčkal. Mohl jediné - předat vládu.