Vyhledávání

Navigace

Uživatelské menu

Nejnovější komentáře

 • Dračí právo - Kapitola 2
  └ Eillen  •  8.6.2019 12:40
 • Dračí právo - Kapitola 2
  └ Lomeril  •  7.6.2019 21:00
 • Dračí právo - Kapitola 1
  └ Eillen  •  5.6.2019 18:04
 • Dračí právo - Kapitola 1
  └ Lomeril  •  5.6.2019 16:13
 • Povinnost
  └ Jackie-Decker  •  5.8.2018 7:32
 • Nově ve foru

   Anketa

   Těšíte se na vlastní placenou doménu a novou tvář Aldormy?
   Počet hlasů: 5

   Shoutbox

   Vzkazník:
   Jméno
   Text
   TIHkldCqIY
   qUl9di <a href="http://eepyhzblvtad.com/">eepyhzblvtad</a>, [url=http://lmmbqovhejvj.com/]lmmbqovhejvj[/url], [link=http://lvlwopylxobe.com/]lvlwopylxobe[/link], http://lgvhnkylcvld.com/
   OkFhJfdCLWamdVslp
   icon Tada holky, vy jedete ;)
   icon V reáliích jsem hodila nové verze Kalendáře a Timeline - kdyby něco, tak holky křičte a upravím to
   icon Je to paráda :D
   icon Děkuji :-) Je to až zázrak, co z toho vylezlo. Nemyslíš? :D
   icon Panejo, to už má Dračí srdce 60 kapitol? To je úžasné, Eillen! :D Gratuluji :D
   icon Mě osobně súíš děsé že se sem registrují cizí lidé _D
   icon Tak třeba příště :), A koukala jsem u tvého drabble, že se Neviathiel zaregistrovala a hodila ti komentík :-) Gratuluji, jsi první komu komentuje někdo, kdo nepíše Aldormu :-)
   icon Hm... Tak nejsem dělá si to co chce :D
   icon Paráda! Zdá se, že vám přijde upozornění na email, i když někdo okomentuje váš článek, to je super!!! Nejsem já skvělá? 5
   icon Lomeril, neměla bys na vydání něco, čím bys zaseklé Eillence dodala inspiraci? Protože jinak s novou kapitolou asi nehnu...
   icon My chceme další díl Země bez draků! My chceme další díl Země bez draků! My chceme další díl Země bez draků! A už končím. :-)
   icon Jestkli ho někde mášč bude to skvělé :) Já ho nenašla... :(
   icon Bych sem taky mohla vložit ten druhý kvíz, který jsem kdysi vytvářela. Ještě ho někde mám.
   icon Tak není úplně jednoduchý no :D Ale smysl má jen pro lidi, kteří ví něco o historii toho jak Aldorma vznikala...
   icon Hustej kvíz :-D a já snad ani nechci vědět kolik bodů bych získala :-)
   icon Lomeril, když si rozklikneš všechny kapitoly Cesty zpátky, tak u předchozích je avatar vložený. Můžeš si ho znovu stáhnout.
   icon Jackie, nemáš prosím někde avatar k Cestě zpátky? Za ta léta se mi někde ztratil...

   Odkaž sem

   Kategorie: Příběhy neobyčejných lidí

   Novorozeně

   Mnoho lidí již popsalo Augusta Halima. Pro každého to byl jen král. Nikdy v něm neviděli obyčejného člověka. Ale vám je umožněno se podívat chvilku jeho pohledem. Je to kratičký moment, ale snad vám dojde, že nebyl jen tím arogantním králem.
   Přeji všem krásné Vánoce plné pohody.
   (Tato povídka byla sepsána pro Vánoční stromeček 09, který se již brzy otevře, ale pro vás vydávám povídku zde trošku dřív)

   Novorozeně
   nic neví o jméně
   a nezná důvody
   prostě se jednou narodí
   a pak je naživu
   v nekonečném údivu
   nahý uzlík z postele
   neví že cejch má na čele

   Hvězdu nebo kříž
   to se tak rychle nedozvíš
   jako kůzle na seně
   spí novorozeně

   V náručí Fiony ležel malý uzlíček. Sidus se na ně nemohl vynadívat. Jeho křehká dcerka se právě stala matkou. Už nebyla dítětem, musel se s tím smířit. Díval se na dvě andělské tváře a nemohl od nich odrthnout zrak. Ačkoliv měl mnoho poviností, rozhodl se, že je teď pustí za hlavu.

   „Mateřství ti sluší, zlatíčko,“ pronesl jednohlasně s Valerií. Všichni se rozesmáli. Ne tomu, co řekli, ale jak se doplňovali, jako vždy.

   „A jak se ten andílek bude jmenovat?“ zeptal se bratr.

   „August. Můj malý August,“ zašeptala Fiona a dívala se na spícího chlapečka. Ač se usmíval, krabatilo se mu čelíčko. Asi se mu něco zdálo a on se na to soustředil.

   „Nebudeme ho rušit. Potřebuje se pořádně prospat a maminka taky,“ pronesl vážně Daren a všichni ho bez protestů poslechli. I Sidus. Po dlouhé době nebyl králem, ale obyčejným dědečkem.

   A pak se život rozběhne
   jako když tráva polehne
   z máminy loktuše
   je vidět srpek Venuše
   planetu naděje
   že když dneska špatně je
   tak třeba zítra nebude
   zastav svá kola osude

   August pomalu rostl a rodina z něj byla nadšená. Dariang, hlava rodu fialových draků jej smutně pozoroval. Viděl, jak si užívá života a netrápí ho žádné problémy. I jeho rodiče vypadali po dlouhé době šťastně. Nikdo si nepřipouštěl, že by se mělo něco stát. Něco, co změní jejich životy. A většinu ukončí.

   Dariang měl tu moc, aby viděl věci budoucí. Neměl rád tuto moc a proklínal den, kdy vstoupil do Dračího chrámu. Ale byla mu přidělena a on se s ní učil žít. Kolik to již bylo století a on stále nedokázal nedívat se na osudy lidí, kteří ho zaujali. A August byl jedním z nich. Už v den svého narození přitáhl Dariangovu pozornost a každý den ji jen prohluboval.

   Andílek, kterým byl a kterým stále je, ale v budoucnu nebude. Vrah ženy, kterou nedokázal pochopit. Otec dcery, které málem zníčí štěstí. Král země o kterou přijde.

   Silou vůle se donutil stařičký drak odtrhnout pohled od Augusta a zadívat se na jiné osudy. Kdyby to neudělal, neovládl by se a zasáhl. Ale on viděl, co by tím způsobil. Přišly by jiné události, mnohem horší a mnohem bolestivější a právě to dalo Dariangovi sílu dál se nedívat.

   Osud se ale nedívá
   supí jak lokomotiva
   špalírem fáborů
   směrem nahoru

   A pak před branou
   dlouhé fronty nastanou
   doleva doprava
   k tomu muzika vyhrává
   písně veselé
   a černí andělé
   nám svítí na čelo
   tak fidlej kapelo

   Jako ve snu si připadal August, když musel utíkat z Wildaranu a poté i z Telmiru. Nechápal, co se děje. Měl být přeci králem. Mužem, kterého lid bude milovat. Měl být jako jeho otec a dědeček. Tohle nechápal. Co komu provedl? Proč musela maminka umřít? A co se stalo s babičkou a dědečkem? Věděl, že jsou mrtví, ale jeho mozek si to odmítal připustit. Potřeboval se upnout na něco. A protože pro ostatní byl vzduch, bylo to právě toto. Věřil, že za chvíli se objeví.

   Ale Sidus nepřicházel. Jeden rok plynul za druhým a August si začínal uvědomovat, že je opravdu sám. Sice v Talronu bylo mnoho lidí, ale nikdo z nich nebyl rodina. August Halim dospěl. Uvědomil si, že jen on je ten, kdo může pokračovat v linii králů. Už nikdy nikomu nedovolí, aby se před ním musel sklonit. Jeho matka umřela, aby ochránila jeho a on i kdyby měl umřít, dá lidu dědice. Dá jim naději, že nebojují nadarmo.

   Nastala Dračí noc. V Talronu se hrálo a zpívalo. August se oslav nezúčastnil. Nepatřil k nim. Oni ho mezi sebe nepřijali, on nikdy neměl důvod se snažit. Na něm bylo břemeno zodpovědnosti. Neměl právo se bavit.

   A hrej nám do tance
   jenom ať vlajou monstrance
   nepoznačení
   budou spaseni

   Laveta jej objala a políbila na spánek.

   „Mám pro tebe krásnou zprávu. Čekáme děťátko,“ pronesla dojatě a August se po dlouhé době zase usmál.

   Dariang se po dlouhé době opět díval a všiml si šťastného muže. Ano, za to to stálo. Malá Anatalo byla pro Augusta pokladem. Ještě neví, že se tak bude jmenovat, ani že čekají holčičku, ale jak August, tak Dariang už věděli, že to dítě bude nesmírně milováno.

   A August Halim měl opět důvod, proč dál bojovat. Pro svůj lid a pro svoji dceru.


   Vydáno: 7.9.2016 18:32 | 
   Přečteno: 301x | 
   Autor: Eillen
    | Hodnocení:

   Komentáře rss

   Přidat komentář >

   Nebyly přidány žádné komentáře.