Vyhledávání

Navigace

Uživatelské menu

Nejnovější komentáře

 • Dračí právo - Kapitola 2
  └ Eillen  •  8.6.2019 12:40
 • Dračí právo - Kapitola 2
  └ Lomeril  •  7.6.2019 21:00
 • Dračí právo - Kapitola 1
  └ Eillen  •  5.6.2019 18:04
 • Dračí právo - Kapitola 1
  └ Lomeril  •  5.6.2019 16:13
 • Povinnost
  └ Jackie-Decker  •  5.8.2018 7:32
 • Nově ve foru

   Anketa

   Těšíte se na vlastní placenou doménu a novou tvář Aldormy?
   Počet hlasů: 5

   Shoutbox

   Vzkazník:
   Jméno
   Text
   TIHkldCqIY
   qUl9di <a href="http://eepyhzblvtad.com/">eepyhzblvtad</a>, [url=http://lmmbqovhejvj.com/]lmmbqovhejvj[/url], [link=http://lvlwopylxobe.com/]lvlwopylxobe[/link], http://lgvhnkylcvld.com/
   OkFhJfdCLWamdVslp
   icon Tada holky, vy jedete ;)
   icon V reáliích jsem hodila nové verze Kalendáře a Timeline - kdyby něco, tak holky křičte a upravím to
   icon Je to paráda :D
   icon Děkuji :-) Je to až zázrak, co z toho vylezlo. Nemyslíš? :D
   icon Panejo, to už má Dračí srdce 60 kapitol? To je úžasné, Eillen! :D Gratuluji :D
   icon Mě osobně súíš děsé že se sem registrují cizí lidé _D
   icon Tak třeba příště :), A koukala jsem u tvého drabble, že se Neviathiel zaregistrovala a hodila ti komentík :-) Gratuluji, jsi první komu komentuje někdo, kdo nepíše Aldormu :-)
   icon Hm... Tak nejsem dělá si to co chce :D
   icon Paráda! Zdá se, že vám přijde upozornění na email, i když někdo okomentuje váš článek, to je super!!! Nejsem já skvělá? 5
   icon Lomeril, neměla bys na vydání něco, čím bys zaseklé Eillence dodala inspiraci? Protože jinak s novou kapitolou asi nehnu...
   icon My chceme další díl Země bez draků! My chceme další díl Země bez draků! My chceme další díl Země bez draků! A už končím. :-)
   icon Jestkli ho někde mášč bude to skvělé :) Já ho nenašla... :(
   icon Bych sem taky mohla vložit ten druhý kvíz, který jsem kdysi vytvářela. Ještě ho někde mám.
   icon Tak není úplně jednoduchý no :D Ale smysl má jen pro lidi, kteří ví něco o historii toho jak Aldorma vznikala...
   icon Hustej kvíz :-D a já snad ani nechci vědět kolik bodů bych získala :-)
   icon Lomeril, když si rozklikneš všechny kapitoly Cesty zpátky, tak u předchozích je avatar vložený. Můžeš si ho znovu stáhnout.
   icon Jackie, nemáš prosím někde avatar k Cestě zpátky? Za ta léta se mi někde ztratil...

   Odkaž sem

   Kategorie: Spojeni snem

   Spojeni snem - Kapitola 1

   Spojeni snem - Kapitola 1 Marie v našem světě umřela, ale díky drakům bude mít možnost žít ještě chvíli v Aldormě. Před ní čeká rozhodnutí, zda-li svůj úkol přijme či ne.

   Marie se objevila uprostřed lesa. Moc dobře věděla, že umřela, ale cítila se velmi dobře. Před ní stál muž se zlatými vlasy a jantarovým pohledem.

   „Vítej v Aldormě Marie,“ pronesl zvonivým hlasem. Marie si uvědomila, že už někde toto jméno slyšela. Chviličku jí trvalo, než si uvědomila, že je to ta Aldorma, o které jí vyprávěla její vnučka.

   „Možná se divíš, že stále žiješ a že ses objevila v novém světě. Má to vysvětlení. Aldorma tě potřebuje.“

   „Proč mě?“ zeptala se na rovinu toho zvláštního muže.

   „Aldormu postihla zlá doba. Nešťastně zamilovaná dívka vyřkla kletbu, která změní tuto zem. Ale zároveň byla vyřčena naděje. Je třeba, aby se tato dívka smířila se svým osudem a naučila se vážit si sama sebe. Vím, že ty jsi na to ta pravá.  Naučila si to své dcery i jejich dcery a doufám, že to naučíš i tuto dívku.“

   „A co když odmítnu?“ ptala se dál vážně Marie. Ne, že by odmítla tento úkol, jen chtěla vědět, jak by se ten muž zachoval.

   „Je to tvá volba, do ničeho tě nebudu nutit. Pokud si budeš přát odejít z tohoto světa, pomohu ti a stane se z tebe hvězda, která bude osvětlovat noční oblohu,“ odpověděl vlídně a Marie se usmála. Ten člověk, byl-li to člověk, se jí líbil. Byl upřímný, ale uměl manipulovat a tím si Marii získal.

   „Dobrá, pokusím se tuto dívku převychovat. Kde ji najdu?“

   „Jdi po této cestě a potkáš tam někoho, kdo tě dovede dál. Nemohu ti více pomoci, je to tvůj úkol. Ale rád bych ti poděkoval, že jsi jej přijala. Vážím si toho,“ poděkoval ji a znovu pobídl, aby vyrazila.
   Marie se otočila k tomu cizinci zády a pomalým krokem vyrazila. Užívala si lesní procházky. Už to bylo několik let, kdy naposledy mohla jen tak jít, aniž by potřebovala hole nebo křeslo a najednou si uvědomila, jak moc jí to scházelo.

   Po deseti minutách narazila na mladý pár sedící u stromu. Chlapec jen seděl a díval se před sebe, ale měl zamyšlený pohled. Dívka měla skloněnou hlavu na kolenech a všimla si Marie až tehdy, když pod ní zapraskala větvička.

   Marie se zastavila kousek před nimi a vyčkávala. Něco jí říkalo, že jeden z nich je ten, kdo jí má pomoct. Možná ty dva trošku znervózňovala, a tak nějak tušila, že přišla v nevhodnou dobu.

   Dívka ji chvíli pozorovala a poté se zvedla, chlapec následoval jejího příkladu. Marie si dívku ještě chvilku měřila pohledem, když tu ji pohladila po tváři, mile se usmála a pronesla: „Je čas jít domů, holčičko.“ Poté se otočila na chlapce a dodala: „A ty mě doufám doprovodíš.“

   Poodstoupila od nich a pozorovala, jak dívka rychle chlapce pohladila, něco mu potichu řekla a posadila se znovu do trávy, a jak se poté chlapec s bolestivým výrazem otočil k dívce zády. Došel k Marii, nabídl jí rámě a pomalým krokem vyšli. Chlapec u toho odpočítával od desíti a Marie jej nechala.

   „Deset, devět, osm, sedm, šest, pět, čtyři, tři, dva, jedna,“ poslední čísla pronesl šeptem a poté se prudce otočil. Dívka už tam nebyla.

   „Odešla,“ pronesl smutně, ale Marie se pousmála.

   „Zítra je další den a znovu se uvidíte. Teď je ale pozdě a já bych byla ráda, kdybych se z toho lesa dostala, co nejdřív,“ usmála se a společně s chlapcem se opět dali na cestu.


   Vydáno: 28.8.2016 7:38 | 
   Přečteno: 242x | 
   Autor: Eillen
    | Hodnocení:

   Komentáře rss

   Přidat komentář >

   Nebyly přidány žádné komentáře.