Zdroj: http://aldorma.hys.cz/index.php?a=playlists/playlist-od-bilkis  •  Vydáno: 26.8.2016 6:10  •  Autor: Bilkis

Playlist od Bilkis

Předně bych chtěla říct, že můj playlist se netýká vyloženě jen Aldormy. Nemám písničky, které mi připomínají nějakou scénu, kterou mám v hlavě, nebo kterou někdo napsal. Prostě miluju hudbu a je jedno, co zrovna píšu, když tohle poslouchám. Naplňuje mě to, pomáhá mi to a inspiruje. Nejen u psaní Dávného odkazu. U psaní čehokoliv, u promýšlení, u bezmyšlenkovitého stavu, kdy se vznáším v kdoví jakých sférách…Na prvním místě je písnička, která má svoje místo v mé hlavě a v mém srdci poměrně krátce. O to víc se tam zaryla. Pink Floyd – Wish you were here. A úžasný emotivní klip:

A další song od stejné kapely. Hrozně silný, se skvělým klipem, výborným sborem a melodií, kterou snad musí znát každý…

Rufus Wainwright a píseň Leonarda Cohena – Hallelujah. V téhle úpravě se mi líbí nejvíc, i když ji můžete najít i ve více verzích.

A verze s kytarou od Jeffa Buckleye (bohužel se nedá vložit): http://www.youtube.com/watch?v=HKnxmkOAj88 Skvělá verze je i tahle (bohužel je zrušeno vkládání): http://www.youtube.com/watch?v=T2NEU6Xf7lM Trochu němčiny s mými milovanými Rammstein. Kdekdo se mi diví, jak u nich můžu psát, ale u Wo bist du?, s její úžasnou melodií a hezkým textem se emoce jenom valí. Mám ji moc ráda.

Jarek Nohavica – Zítra ráno v pět. Tahle písnička je pro mě srdcovou záležitostí. Hlavně kvůli melodii. Ale i text stojí za to. Vždycky mě hrozně rozněžní. :D

Jana Kirschner a píseň z alba pánů Hapky a Horáčka Vidoucí ale neviděná. Tahle mi opravdu pasuje k Aldormě, takhle si představuji sama sebe v Dávném odkazu. Vidoucí ale neviděná. Vidím, slyším, ale nechci být viděna a slyšena. Ačkoliv nakonec budu viděna alespoň jedním člověkem.

Vašek Neckář – Kdo vchází do Tvých snů, má lásko? Ani nevím, proč tuhle písničku miluju, snad kvůli textu. Protože je o tom, že se někdo nikdy nevzdává, alespoň pro mě.

Angels, písnička od Within Temptation. Tahle skupina mi hodně dala. A tahle písnička je úžasná. Bohužel se nedá vložit, takže aspoň odkaz: http://www.youtube.com/watch?v=VK9qfVQ4Z04 Tohle našla Eillen, prý ji to připomíná Alenu a Kerema, řekla bych, že je to pravda. Skvělé video.

A jedna ruská lidovka v metalovém provedení. Pagan metalová kapela Arkona a Oi To Ne Vecher. Nerozumím rusky na takové úrovni, abych to přeložila, ale poslouchá se mi to hodně dobře.

A opět němčina. Nena Hagen a 99 Luftbalons. Tenhle song je zvláštní a možná proto ho mám tolik ráda. Dá se u něj vybláznit a dá se u něj i přemýšlet.

Myslím, že to je prozatím všechno, snad jsem vás neznudila svým výběrem, který má sice s Aldormou jako takovou málo společného, ale se mnou toho má co dočinění hodně. Možná čase ještě něco přibude, protože neustále objevuji… :)

První přidávka: Arakain, Lucie Bílá a song Zimní královna - tohle podle mě hodně vystihuje trojúhelník Orena - Sidus - Valerie, tedy hlavně Oreniny city, řekla bych. Především refrén, ačkoliv Valerie rozhodně není Zimní královnou... :D