Vyhledávání

Navigace

Uživatelské menu

Nejnovější komentáře

 • Dračí právo - Kapitola 2
  └ Eillen  •  8.6.2019 12:40
 • Dračí právo - Kapitola 2
  └ Lomeril  •  7.6.2019 21:00
 • Dračí právo - Kapitola 1
  └ Eillen  •  5.6.2019 18:04
 • Dračí právo - Kapitola 1
  └ Lomeril  •  5.6.2019 16:13
 • Povinnost
  └ Jackie-Decker  •  5.8.2018 7:32
 • Nově ve foru

   Anketa

   Těšíte se na vlastní placenou doménu a novou tvář Aldormy?
   Počet hlasů: 5

   Shoutbox

   Vzkazník:
   Jméno
   Text
   TIHkldCqIY
   qUl9di <a href="http://eepyhzblvtad.com/">eepyhzblvtad</a>, [url=http://lmmbqovhejvj.com/]lmmbqovhejvj[/url], [link=http://lvlwopylxobe.com/]lvlwopylxobe[/link], http://lgvhnkylcvld.com/
   OkFhJfdCLWamdVslp
   icon Tada holky, vy jedete ;)
   icon V reáliích jsem hodila nové verze Kalendáře a Timeline - kdyby něco, tak holky křičte a upravím to
   icon Je to paráda :D
   icon Děkuji :-) Je to až zázrak, co z toho vylezlo. Nemyslíš? :D
   icon Panejo, to už má Dračí srdce 60 kapitol? To je úžasné, Eillen! :D Gratuluji :D
   icon Mě osobně súíš děsé že se sem registrují cizí lidé _D
   icon Tak třeba příště :), A koukala jsem u tvého drabble, že se Neviathiel zaregistrovala a hodila ti komentík :-) Gratuluji, jsi první komu komentuje někdo, kdo nepíše Aldormu :-)
   icon Hm... Tak nejsem dělá si to co chce :D
   icon Paráda! Zdá se, že vám přijde upozornění na email, i když někdo okomentuje váš článek, to je super!!! Nejsem já skvělá? 5
   icon Lomeril, neměla bys na vydání něco, čím bys zaseklé Eillence dodala inspiraci? Protože jinak s novou kapitolou asi nehnu...
   icon My chceme další díl Země bez draků! My chceme další díl Země bez draků! My chceme další díl Země bez draků! A už končím. :-)
   icon Jestkli ho někde mášč bude to skvělé :) Já ho nenašla... :(
   icon Bych sem taky mohla vložit ten druhý kvíz, který jsem kdysi vytvářela. Ještě ho někde mám.
   icon Tak není úplně jednoduchý no :D Ale smysl má jen pro lidi, kteří ví něco o historii toho jak Aldorma vznikala...
   icon Hustej kvíz :-D a já snad ani nechci vědět kolik bodů bych získala :-)
   icon Lomeril, když si rozklikneš všechny kapitoly Cesty zpátky, tak u předchozích je avatar vložený. Můžeš si ho znovu stáhnout.
   icon Jackie, nemáš prosím někde avatar k Cestě zpátky? Za ta léta se mi někde ztratil...

   Odkaž sem

   Kategorie: Co nového v Aldormě?

   Oznámení

   Před více než deseti lety jsem dostala od Jackie zadání pro příběh, ve kterém jsem měla být hlavní hrdinkou já sama. Důvod byl prostý. Veškeré mé postavy byly ploché a jejich reakce byly nelogické. Ač jsem se toho bála, nevzdala jsem se a začala psát. A tak vznikla Aldorma.

    

   Království na planetě vzdálené draci vědí jak daleko od Země. 
   Království, které od počátku provází tajemná kletba. 
   Království, kde čekají na vyvolenou, které by se podařilo dosadit na trůn právoplatného potomka královského rodu Clemens. 

   Byl napsán první příběh - Drak v mém srdci - který po revizích získal i nový název Dračí srdce. Dále následovalo Dračí právo. A tehdy jsem si myslela, že Aldorma své příběhy již vypověděla a nic nového z tohoto království nebude. Možná právě proto jsem poprosila Jackie, aby si napsala příběh - jakýkoliv - kterým by se vepsala do dějin Aldormy, která by bez jejího přičinění nevznikla. 

   A najednou byl psán příběh Umění odpouštět. Aldorma však nezaujala jen Jackie, ale i Lomeril. Ta na prosbu o sepsání svého příběhu zareagovala sepsáním příběhu Cesta zpátky. 

   Přiznám se, že už si nepamatuji, kdo se přidal další. Nakonec nás bylo sedm autorek, sedm kamarádek, které společně začaly tvořit dějiny. Byl napsán nespočet příběhů a to ať jednorázových, či kapitolových. Některé zůstaly rozepsány a bohužel tak zůstanou zřejmě již navždy. 

   A poté nastalo "období temna". Na starých stránkách se zastavil čas. Nikdo nic nepřidával. Na Aldormské království padal prach. Nejhorší období však teprve čekalo. Jednoho dne došlo k nenávratné ztrátě stránek. Doména, kterou jsme měly zapůjčenou, přestala existovat. Pro mnoho z nás to byl pomyslný konec jedné části života. Ačkoliv nám to bylo líto, nebyl nikdo, kdo by dodal chuť začít znovu. Roky plynuly a Aldorma byla jen vzpomínkou na společně strávené chvíle.

   Ne však pro jednu autorku. Jackie stále věřila, že si jednoho dne bude moci přečíst další části příběhů, které jsme rozepsaly. A když pak jednoho dne přišla s tím, že má možnost vydat Nepoznané proroctví knižně, netušila, že tím vykřesala jiskru, na kterou se dlouho čekalo. Jiskru, která zapálila nový oheň a pomohla tak autorkám najít dlouho ztracenou inspiraci. Nebýt Jackie, nedošlo by k revizím Dračího srdce a příběh by byl navěky ztracený. Nebyla by upravena Cesta zpátky a nevznikl by příběh Země bez Draků. 

   Ano, bez Jackie by Aldorma nevznikla. 
   Nebýt Jackie, nevrátila bych se k psaní.
   Nebýt Jackie, neexistoval by tento svět pro širokou veřejnost, která má možnost si koupit e-book Nepoznaného proroctví. Máte-li zájem se začíst do příběhu Arthura, Anatoly, Sebastiana, Lucie, Frederika a Caointiorn, stačí jen kliknout na odkaz: https://www.palmknihy.cz/fantasy/nepoznane-proroctvi-175330

   Přeji všem příjemné čtení.

   A Jackie, GRATULUJI K TVÉ PRVNÍ VYDANÉ KNIZE!

    

    


   Vydáno: 12.10.2017 14:45 | 
   Přečteno: 597x | 
   Autor: Eillen
    | Hodnocení:

   Komentáře rss

   Přidat komentář >

   icon , - odpovědět
   Lomeril
   Milá Jackie, bez Eillen by Aldorma sice nevznikla, ale bez tebe by nevstala z popela. Takže Ti moc děkuji za nepřeberné množství inspirace, díky kterému jsem dopsala například Zlato a stříbro, a hlavně za to, že jsi v Aldormu nikdy nepřestala věřit. A díky za to, že jsi mě dokopala opravit Cestu zpátky. A za pomoc se všemi zádrhely v povídkách a za to, žes na nich nenechala nit suchou - bez toho bych se nezamyslela nad chybami a nemohla bych se zlepšit. Díky a moc gratuluji, jsem ráda, že se Proroctví dočkalo té cti být první vydanou Aldormskou povídkou.
   icon odpověděl(a)
   Eillen
   Vzhledem k počtu stran a časovému úseku, ve kterém se to odehrává, troufala bych si upravit tvoji poslední větu. Dle mého názoru jde o první vydaný Aldormský román. Ale to je jenom detail.
   icon odpověděl(a)
   Lomeril
   Ano, máš pravdu, povídku jsem napsala jenom ze setrvačnosti, protože o všech dílech na internetu tak nějak z tradice přemýšlím jako o povídkách. Proroctví je beze sporu román.
   icon odpověděl(a)
   Jackie-Decker
   Ona je to spíš novela, vzhledem k žánrové charakteristice, ale myslím, že je to jedno. Já děkuji vám, kolikrát jste mě hrozně pomohly s inspirací, konzultovaly se mnou povídky a žádná připomínka nezůstala bez zamyšlení... Jsem strašně moc ráda že si Aldorma nevzala příklad z draků, ale z fénixe. A to díky vás. Kéž nás láska k tomuto světu spojuje i nadále. 10
   icon , Komentar odpovědět
   Jackie-Decker
   Až teď jsem si přečetla tvůj článek a vehnal mi slzy do očí. Dojala jsi mě. Vůbec si to nezasloužím... Děkuji ti, jsi strašně moc hodná. Ty víš že pro mě bude Aldorma vždycky tvůj svět, protože já bych něco takového nikdy nevymyslela. Hrozně si cením příležitosti z něj psát a smět vpisovat do jeho dějin část své duše a srdce. *poklona* "Má královno..."
   icon odpověděl(a)
   Eillen
   No, že jsem toho ale vymyslela hodně... Řekla jsem, že byla kletba a proroctví, napsala dva příběhy a to bylo tak vše.

   Celé ty dějiny jsme daly dohromady všechny společně. A teď, ve čtyřech, jsme to zase společně lepily dohromady tak, aby vše dávalo smysl (i přes počáteční nesmysly). Být to jen můj svět, tak zůstalo u dvou příběhů. Jen díky vám se to tak skvěle rozrostlo. Jestli si můžu nárokovat nějaký titul, tak maximálně "zakladatelka". Ale jediný tvůrce vážně nejsem ;-) Ale oslovení královno si nechám líbit 2 3