Vyhledávání

Navigace

Uživatelské menu

Nejnovější komentáře

 • Dračí právo - Kapitola 2
  └ Eillen  •  8.6.2019 12:40
 • Dračí právo - Kapitola 2
  └ Lomeril  •  7.6.2019 21:00
 • Dračí právo - Kapitola 1
  └ Eillen  •  5.6.2019 18:04
 • Dračí právo - Kapitola 1
  └ Lomeril  •  5.6.2019 16:13
 • Povinnost
  └ Jackie-Decker  •  5.8.2018 7:32
 • Nově ve foru

   Anketa

   Těšíte se na vlastní placenou doménu a novou tvář Aldormy?
   Počet hlasů: 5

   Shoutbox

   Vzkazník:
   Jméno
   Text
   TIHkldCqIY
   qUl9di <a href="http://eepyhzblvtad.com/">eepyhzblvtad</a>, [url=http://lmmbqovhejvj.com/]lmmbqovhejvj[/url], [link=http://lvlwopylxobe.com/]lvlwopylxobe[/link], http://lgvhnkylcvld.com/
   OkFhJfdCLWamdVslp
   icon Tada holky, vy jedete ;)
   icon V reáliích jsem hodila nové verze Kalendáře a Timeline - kdyby něco, tak holky křičte a upravím to
   icon Je to paráda :D
   icon Děkuji :-) Je to až zázrak, co z toho vylezlo. Nemyslíš? :D
   icon Panejo, to už má Dračí srdce 60 kapitol? To je úžasné, Eillen! :D Gratuluji :D
   icon Mě osobně súíš děsé že se sem registrují cizí lidé _D
   icon Tak třeba příště :), A koukala jsem u tvého drabble, že se Neviathiel zaregistrovala a hodila ti komentík :-) Gratuluji, jsi první komu komentuje někdo, kdo nepíše Aldormu :-)
   icon Hm... Tak nejsem dělá si to co chce :D
   icon Paráda! Zdá se, že vám přijde upozornění na email, i když někdo okomentuje váš článek, to je super!!! Nejsem já skvělá? 5
   icon Lomeril, neměla bys na vydání něco, čím bys zaseklé Eillence dodala inspiraci? Protože jinak s novou kapitolou asi nehnu...
   icon My chceme další díl Země bez draků! My chceme další díl Země bez draků! My chceme další díl Země bez draků! A už končím. :-)
   icon Jestkli ho někde mášč bude to skvělé :) Já ho nenašla... :(
   icon Bych sem taky mohla vložit ten druhý kvíz, který jsem kdysi vytvářela. Ještě ho někde mám.
   icon Tak není úplně jednoduchý no :D Ale smysl má jen pro lidi, kteří ví něco o historii toho jak Aldorma vznikala...
   icon Hustej kvíz :-D a já snad ani nechci vědět kolik bodů bych získala :-)
   icon Lomeril, když si rozklikneš všechny kapitoly Cesty zpátky, tak u předchozích je avatar vložený. Můžeš si ho znovu stáhnout.
   icon Jackie, nemáš prosím někde avatar k Cestě zpátky? Za ta léta se mi někde ztratil...

   Odkaž sem

   Kategorie: Cesta zpátky

   Cesta zpátky - Kapitola 16

   Cesta zpátky - Kapitola 16 Aby se Eillen necítila, že je ve vysoké politice jediné jelito. Barbora předstupuje před tristenolskou radu. Jak to zvládne?

   16. Tenký led

   Nervózně jsem popotahovala za okraj svého korzetu a Camilla, se kterou jsem si během výběru šatů začala tykat, už vypadala, že mě pleskne přes prsty.

   Nech toho,“ napomenula mě. „Chovej se jako šlechtična.“

   Já nejsem šlechtična,“ protestovala jsem.

   Teď už ano. Stůj rovně. Bradu nahoru. Když se budeš hrbit, budeš vypadat jako hlupák,“ komandovala mě dál.

   Měla jsem štěstí, že jsem měla podobnou postavu jako ona, takže mi na můj výstup před Radou mohla půjčit šaty. Vybrala jedny ze svých starých, prý abych nevypadala příliš vznešeně, ale spíš jsem ji podezírala, že s těmi hezčími se nechce loučit. I tyhle na mě byly trochu moc – blankytně modré, což mi šlo k očím, ale s vysokým naškrobeným límcem, který mi sahal až k uším. Vlasy mi vyčesala do drdolu, aby se nepletly do límce, takže když jsem se podívala do zrcadla, vypadala jsem o deset let starší. Měla pravdu, když jsem se v tomhle kostýmu hrbila, působilo to hloupě.

   Ozvalo se zaklepání, dveře do Camillina budoáru se otevřely a dovnitř nakoukl Sid. „Rada se sešla. Můžete vyrazit.“

   Vstala jsem a Camilla mi naposledy upravila krajku na rukávu. „Stůj rovně, bradu nahoru,“ zopakovala mi. „A pamatuj si, že s tebou jde drak.“

   Přikývla jsem a následovala jsem Sida. Doufala jsem, že na mě pak páže počká, protože i když docela mám orientační smysl, oradomský palác byl moc i na mě. Rada prý zasedala v jednom ze salonků v severním křídle, což bylo samozřejmě přesně křídlo nejdál od pokojů Colina a Camilly. Říkala jsem si, jestli jim to udělali naschvál.

   Zrovna jsme přecházeli malé nádvoří, když jsem se zarazila u rozkvetlého keře. Byl to krásný kousek, zasazený v širokém kruhovém záhonu ohraničeném mramorovou obrubou. To mě ale nezajímalo tak, jako keř samotný. Větve, obtěžkané květy, se ohýbaly k zemi jako u smuteční vrby, šířila se z něj omamná vůně a purpurové květenství bylo na špičce světlejší.

   To je soumračný šeřík,“ vydechla jsem překvapeně a vzpomněla jsem si na zahradu otce Eduarda a na Triveta.

   Jasně, i když nevím, proč je zastrčený zrovna tady. Tyhle bývají na nějakém čestném místě. Leda že by tu měl zakrývat smrad z kuchyně,“ kývl Sid směrem k místům, odkud se ozýval rachot hrnců a pánví.

   Sledovala jsem jeho pohled a všimla jsem si, jak se ze zastrčených dveří, které nejspíš vedly někam do spíže, vynořila štíhlá blondýnka s velkým tácem v rukách. Za normálních okolností bych na ni hned zase zapomněla, ale ona si mě prohlížela tak dlouho, až jsem se nervózně ošila. Tehdy jako by se vzpamatovala, udělala drobné pukrle a zmizela.

   Tak pojďte, než se Rada zase rozejde,“ popoháněl mě Sid. Uvědomila jsem si, že mám vlastně práci, a už jsem ho chtěla následovat, než mě něco napadlo. Rychle jsem se pár kroků vrátila, utrhla jsem květ soumračného šeříku a zastrčila jsem ho do svého drdolu.

   Pěkný,“ uznal Sid a netrpělivě mi pokynul ke dveřím do paláce. „Jdeme?“

   Přikývla jsem a šla za ním. Vystoupali jsme do patra, kde nás čekala dlouhá chodba. Na jejím konci jsem u dveří viděla stráže, což znamenalo, že právě tam nejspíš bude Rada.

   Jak vás mám ohlásit?“ syknul Sid.

   Cože?“

   Musím ohlásit nějaké jméno. Za koho se vydáváte?“

   Co Barbora Fir?“ vzpomněla jsem si na Lenky pseudonym.

   Sid se zasmál. „Jistě, protože tady o Lautusově královně nikdy nikdo neslyšel. Něco lepšího tam nemáte?“

   V tu chvíli jsem dostala nápad. „Veillová. Ohlas mě jako Barboru Veillovou, sestru vévody dramonského.“

   On má sestru?“ podivil se Sid.

   Teď už jo,“ odvětila jsem. Sázela jsem na to, že novou aldormskou šlechtu, která vzešla z obyvatel Talronu, místní panstvo nebude moc znát. Rozhodně ne natolik, aby si byli jistí, že je Trivet jedináček.

   Sid jen kývl a když jsme dorazili na konec chodby, něco zašeptal strážím. Ti pak přede mnou rozevřeli dveře a jeden z nich zvučným hlasem zvolal:

   Hraběnka Barbora Veillová, vyslankyně aldormská.“

   Zhluboka jsem se nadechla a vstoupila jsem.

   Rada se sestávala z pěti mužů. Colina, se kterým jsem si také od včerejška tykala, jsem znala, další čtyři pro mě byli záhadou. Matně jsem si vzpomněla na Camilliny instrukce, přistoupila jsem až ke stolu, kolem kterého seděli, a udělala jsem pukrle.

   Co vás k nám přivádí, paní?“ zeptal se jeden z mužů, zatímco mi strážný přistavil křeslo, do kterého jsem se opatrně usadila.

   Starost o bratra,“ odpověděla jsem. „Přijeli jsme do vaší země společně, já jsem mezitím jela navštívit přítelkyni, on pokračoval do Oradomu na jednání. Když jsem ale dnes ráno přijela sem, abych se k němu připojila, bylo mi řečeno, že tu není.“ Tu lež jsem trénovala polovinu noci a byla jsem opravdu ráda, že jsem se nezakoktala.

   A kdo ráčí být váš bratr?“ zeptal se nejstarší člen Rady, muž s dlouhým vousem.

   Trivet Veill, samozřejmě. Vévoda dramonský,“ dodala jsem pro větší účinek.

   Milá hraběnko,“ prohlásil šlachovitý muž kolem padesátky s přehnaně otcovským úsměvem, „jsme si jistí, že váš bratr se určitě brzy objeví. Je možné, že se zatím zabývá, ehm... objevováním krás Oradomu.“

   Zpražila jsem ho pohledem, o kterém jsem ani nevěděla, že ho umím. „Jistě znáte podmínky smlouvy Zlatého draka, pane...“

   Waldemar Dauth, vévoda z Erwanu,“ představil se mi s drobnou výsměšnou úklonou.

   Zaváhala jsem a v tu chvíli bych nejradši utekla. Takže tohle byl ten slavný vévoda Waldemar, hlavní podezřelý v případu Trivetova zmizení. Zírala jsem na něj jako vyplašená srna a hlavou mi běželo, že jsem se Colinovi asi měla zmínit, že překvapení nezvládám dobře.

   Říkala jste něco o smlouvě Zlatého draka,“ připomenul mi Colin a tím mě vytrhl z transu.

   Ano,“ pípla jsem a pak jsem se trochu vzpamatovala a pokračovala v naučeném výstupu. „Tedy, smlouva říká, že oheň vzplane, pokud bude na vládcův rozkaz prolita krev nevinného Aldormana. Nemůžete se tedy divit, že jsem vzhledem ke zmizení svého bratra poněkud znepokojena.“

   Koutkem oka jsem zahlédla, jak si Colin skoro neznatelně oddechl.

   Dáme vašeho bratra hledat,“ slíbil Waldemar. „Do té doby vás požádam, abyste zachovala klid a užívala si šlechetnosti našeho hostitele. My nyní bohužel musíme projednávat budoucnost naší země.“

   Panika pro tu chvíli převážila. „Ne!“ vyjekla jsem. „Přislíbili jste Aldormě účast na jednáních a aldormský vyslanec zmizel. Vzhledem k tomu ohni, co hoří na hranicích, bych si dala trochu větší práci s tím ho najít, protože...“ Zarazila jsem se, protože proč by vlastně měli všeho nechat jen kvůli někomu, kdo ani nebyl z jejich země? Pak mě v záblesku inspirace napadl důvod a doufala jsem, že bude znít věrohodně. „Protože pokud to opravdu byla jeho krev, která oheň zažehla, jen on ho zase může uhasit.“

   Tristenolská rada na mě zírala jako opařená. Pokusila jsem se co nejdůstojněji vstát, což se mi skoro povedlo – sukni jsem si přišlápla jen trochu.

   Doufám, že teď věnujete jeho hledání větší úsilí,“ prohlásila jsem a odešla jsem z místnosti, protože jsem cítila, že už to nevydržím.

   Sid na mě čekal venku a vyptával se, jak to šlo, ale neodpovídala jsem mu. Jen co jsme byli z dohledu stráží, opřela jsem se o zeď a zareagovala jsem na stres a tlak uplynulých pár minut tak, jak jsem na stres a tlak reagovala vždycky.

   Rozplakala jsem se.

    

   ***

    

   Trivet se ramenem opíral o stěnu a prsty nepřítomně přejížděl po okovu, který mu poutal nohu. Ryko se uklidnil a usnul, čímž Triveta nechal o samotě s jeho myšlenkami.

   Zkusmo za okov zatahal. Ten samozřejmě nepovolil, ale díky tomu se mu vynořila vzpomínka na jedno poklidné odpoledne doma, kdy mu Valerie půlku dopoledne visela na noze, kamkoliv se hnul, a neustále se u toho hihňala. Z hrdla se mu vydral přidušený vzlyk. Tak moc si s Margaritou přáli dítě a tak moc se báli, že vzhledem k jejímu věku se jim to nepodaří. Valerie byla jejich malý zázrak, měla být šťastným koncem jejich pohádky. A teď, ať už to dopadne jakkoliv, bude nejspíš vyrůstat bez otce.

   A Margarita... Jeho krásná, nedosažitelná princezna. Jeho zlomené srdce. Jeho Valerie s nevinnýma očima, pracovitýma rukama a dobrým srdcem. Jeho láska, jeho soužení, za kterou by bojoval... Jenže nebojoval dost. Když ho odstrkovala, nechal se. Věděl, že ona o pomoc nikdy nepožádá, ale neptal se. Nebyla to jenom její vina, že se rozešli.

   Draci, pomyslel si v duchu. Když mi dáte druhou šanci, napravím to. Teď už vím, co jsem udělal špatně. Kdybych tak mohl... Prosím, nechte mě vrátit se zpátky.

   Ze zamyšlení ho vytrhlo zaskřípání mříže. Vzhlédl a uviděl nad sebou stát Waldemara.

   Pozdravuje vás vaše sestra,“ prohlásil.

   Moje sestra?“ zamračil se Trivet nechápavě.

   Nebo aspoň někdo, kdo se za ni vydává, a dožaduje se vás,“ upřesnil Waldemar s potměšilým úsměvem. „Říkal jsem si, že vám není moc podobná. Kolem a kolem žádná krasavice, ale má hezké oči. Taková modrá se hned tak nevidí. Radím vám, abyste tady Ryka zkusil rozpovídat, jinak by mohla přijít k úhoně.“

   Trivet cítil, jak mu žaludek sevřela ledová ruka. Margarita měla sice taky modré oči, ale její obličej byl moc známý na to, aby jí to prošlo. Další modrookou holku, která byla dost bláznivá na to, aby tohle provedla, znal jen jedinou. Vybavil si její tvář naprosto jasně, i dotek jejích prstů, když se ho chytala, aby neupadla.

   Waldemar odešel, nejspíš aby ho nechal podusit ve vlastní šťávě, ale ještě předtím mu něco hodil k nohám. Trivet natáhl ruku a zvedl to. Zdálo se to nemožné, jako polozapomenutý sen, ale na dlani mu ležel květ soumračného šeříku.


   Vydáno: 23.11.2016 19:54 | 
   Přečteno: 716x | 
   Autor: Lomeril
    | Hodnocení:

   Komentáře rss

   Přidat komentář >

   icon , Komentar odpovědět
   Jackie-Decker
   Scéna před radou byla působivá. Krátká, výstižná, hezká reakce. Krátké setkání s Marysou, copak jí na Barboře asi zaujalo? A to co mě zajímá ze všeho nejvíc? Proč tam do prkýnka roste ten keř?!!! 3

   Trivet a jeho zoufání v cele mě mále rozplakalo. Rozhodně je to jedna z těch podařenějších kapitol, čím víc se tvůj příběh chýlí ke konci tím lepší z něj mám pocit.
   icon odpověděl(a)
   Lomeril
   A proč by tam ten keř neměl růst? 1
   Jinak Marysu zaujalo hlavně to, že Barboru neznal. Byla tu najednou ženská oblečená jako šlechtična a Marysa netušila, kdo to je, Vrtalo jí to hlavou.
   icon odpověděl(a)
   Jackie-Decker
   To nebylo že by tam ten keř neměl růst, ale takový ten pocit HA! ta věc je jistě důležité. Že by ta koruna byla pod ním? (to bylo první co mě napadlo.) Ale pak jsem si říkala že Ryko by tam určitě nesázel keř, ne v tomhle městě, že... Nějakou dobu už tam jistě rostl, takže proč a kdo by ho tam vysazoval? Načež mě napadlo, jestli tam Waldemar nepohřbil svou první manželku :D:D:D a keř nezasadil jako kamufláž. 3 Proto ta otázka v předešlém komentáři :D

   A Marysa, jo takhle to dává smysl :D
   icon odpověděl(a)
   Lomeril
   K tomu keři - původní myšlenka byla, že místo, kde je kuchyně a tohle nádvoří a okolí je původní staré jádro hradu, ke kterému se pak přistavovalo (proto to roste u kuchyně - dřív to bylo třeba skoro centrum hradu, teď se dostavila nová a výstavnější křídla, kam se centrum přesunulo). Má to být hodně starý keř, který tam rostl už za Sida. Sidus, když se stěhoval na Wildaran, vzal si semenáček z toho keře s sebou na památku a vysadil ho na Wildaranu (odtud Trivet znal soumračné šeříky).
   Ale pohřbení první manželky by bylo dobré 3
   icon odpověděl(a)
   Eillen
   Hlavně představa Waldemara, jak bledne, když si uvědomuje, že koruna byla zahrabaná tam, kde jsou ostatky a že se na to mohlo přijít. Jako nápad je to hezký, ale to by tam nebyl tak velký keř. Spíše keřík - zas tak moc by se to do doby CZ nerozrostlo...
   icon odpověděl(a)
   Jackie-Decker
   Takový šeřík, to je hrozný plevel, roste jako z vody :D
   icon odpověděl(a)
   Eillen
   záleží asi i na druhu. Vím o jednom, co za posledních pět let nějak extra nepovyrostl. Prý je to druh, který je třeba na jaře zastřihnout, jinak se nerozrůstá. Tak se uvidí. Prý ho začnou pravidelně zastřihovat :-D

   A dokážu si představit, že když má být Soumračný šeřík něco extra, tak asi taky jen tak dobře neporoste...
   icon , - odpovědět
   Eillen
   Náhodou mi přijde, že to Barbora zvládla mnohem lépe. Chovala se tak, jak se od šlechtice očekává. Ne jako buran, který nemá vychování... Waldemara asi její improvizace nepotešila. Takhle se jen tak lehce Triveta zbavit nemůže.
   A co se Triveta týká, je zase zpátky ta jeho stránka osobnosti, kterou na něm miluji. Sice se trápí, ale jeho myšlenky byly plné něhy a lásky...
   A snad si někdy obnovit umění improvizovat. Záporák se mu zmíní o sestře a on to takhle po....
   icon odpověděl(a)
   Lomeril
   Po celé noci nacvičování to možná zvládla, ale rozhodně to nebyla žádná elegance 1 A její příchod Waldemara docela potěšil protože konečně získal pořádnou páku na Triveta.
   Ano, Trivet si ve vězení konečně vzpomněl, kdo vlastně je. Na druhou stranu, improvizaci mu nemůžeš vyčítat, je po tom všem už taky zbitý a zesláblý, tak mu to úplně nepálí.
   icon odpověděl(a)
   Eillen
   Ona ta páka závisí na hloubce Trivetových citů. Takže je to silná páka.
   A uznávám. Po mučení asi nelze očekávat, že by byl schopný improvizovat. To mi nějak nedošlo.
   icon odpověděl(a)
   Lomeril
   To je ten problém, já i když jsem to napsala, tak pořád vlastně moc nevím, jak silná páka ot ve skutečnosti byla. Jestli šlo o nějaké city ke mně konkrétně nebo jestli by se tak choval, kdyby šlo o kohokoliv z jrho přátel.
   icon odpověděl(a)
   Eillen
   Myslím, že u Triveta by šlo o páku v jakémkoliv případě. Ať už by šlo o přátele nebo ne. Jen v prvním případě by to byla mnohem silnější páka. A k Barboře rozhodně něco cítí. I když sám neví co přesně. Navic v tom případě by asi fungovali výčitky svědomí, protože by si byl moc dobře jistý, že kdyby ji poslechl a počkal, tak by se nic z toho nestalo a Barbora by byla v bezpečí.

   A doufám, že mu ten zvladlý šeřík připomene domov a dodá sil na další vzdor.