Vyhledávání

Navigace

Uživatelské menu

Nejnovější komentáře

 • Dračí právo - Kapitola 2
  └ Eillen  •  8.6.2019 12:40
 • Dračí právo - Kapitola 2
  └ Lomeril  •  7.6.2019 21:00
 • Dračí právo - Kapitola 1
  └ Eillen  •  5.6.2019 18:04
 • Dračí právo - Kapitola 1
  └ Lomeril  •  5.6.2019 16:13
 • Povinnost
  └ Jackie-Decker  •  5.8.2018 7:32
 • Nově ve foru

   Anketa

   Těšíte se na vlastní placenou doménu a novou tvář Aldormy?
   Počet hlasů: 5

   Shoutbox

   Vzkazník:
   Jméno
   Text
   TIHkldCqIY
   qUl9di <a href="http://eepyhzblvtad.com/">eepyhzblvtad</a>, [url=http://lmmbqovhejvj.com/]lmmbqovhejvj[/url], [link=http://lvlwopylxobe.com/]lvlwopylxobe[/link], http://lgvhnkylcvld.com/
   OkFhJfdCLWamdVslp
   icon Tada holky, vy jedete ;)
   icon V reáliích jsem hodila nové verze Kalendáře a Timeline - kdyby něco, tak holky křičte a upravím to
   icon Je to paráda :D
   icon Děkuji :-) Je to až zázrak, co z toho vylezlo. Nemyslíš? :D
   icon Panejo, to už má Dračí srdce 60 kapitol? To je úžasné, Eillen! :D Gratuluji :D
   icon Mě osobně súíš děsé že se sem registrují cizí lidé _D
   icon Tak třeba příště :), A koukala jsem u tvého drabble, že se Neviathiel zaregistrovala a hodila ti komentík :-) Gratuluji, jsi první komu komentuje někdo, kdo nepíše Aldormu :-)
   icon Hm... Tak nejsem dělá si to co chce :D
   icon Paráda! Zdá se, že vám přijde upozornění na email, i když někdo okomentuje váš článek, to je super!!! Nejsem já skvělá? 5
   icon Lomeril, neměla bys na vydání něco, čím bys zaseklé Eillence dodala inspiraci? Protože jinak s novou kapitolou asi nehnu...
   icon My chceme další díl Země bez draků! My chceme další díl Země bez draků! My chceme další díl Země bez draků! A už končím. :-)
   icon Jestkli ho někde mášč bude to skvělé :) Já ho nenašla... :(
   icon Bych sem taky mohla vložit ten druhý kvíz, který jsem kdysi vytvářela. Ještě ho někde mám.
   icon Tak není úplně jednoduchý no :D Ale smysl má jen pro lidi, kteří ví něco o historii toho jak Aldorma vznikala...
   icon Hustej kvíz :-D a já snad ani nechci vědět kolik bodů bych získala :-)
   icon Lomeril, když si rozklikneš všechny kapitoly Cesty zpátky, tak u předchozích je avatar vložený. Můžeš si ho znovu stáhnout.
   icon Jackie, nemáš prosím někde avatar k Cestě zpátky? Za ta léta se mi někde ztratil...

   Odkaž sem

   Kategorie: Dávný odkaz

   Dávný odkaz - Kapitola 3

   Dávný odkaz - Kapitola 3 Alenina situace se přiostřuje. Mimochodem, vím, že to je o ničem, ale snad se v nejbližší době rozjedu a konečně se posuneme k tomu, o čem celé tohle nakonec snad bude (pokud se mi to povede napsat podle mých představ)

   Nebylo těžké zvyknout si na tuhle domácnost. Vstávalo se sice v nekřesťanskou hodinu, ale v tom jsem měla trénink. Jen jsem se nemohla zbavit myšlenek na náš svět. Co se tam asi děje? Zůstalo tam moje tělo a tady se zhmotnilo z něčeho jiného? Nebo jsem najednou zmizela celá a nikdo nevěděl, co se se mnou stalo? A jak to asi nesli? Hledají mě? Truchli? A co Pavel? Jak jemu musí být, když já sama mám pocit, jako by mě něco trhalo na kusy? A v práci… Při myšlenkách na práci a kancelář jsem se musela usmívat. Musejí šílet. A v kanceláři to musí vypadat jako po výbuchu. A já, místo toho, abych pracovala na dalším projektu, chodím ráno dojit a spím na tvrdé lavici u pece. Život tady je strašně jednoduchý.

   Stále mě lákalo podívat se do dílny. Mistr Norus byl celý den pryč a já přemýšlela, jak asi může královská koruna vypadat. A hlavně, jak se asi může vyrábět. Jak jsem měla chvilku, vloupala jsem do dílny. Kdyby mě Mistr viděl, asi by ho kleplo. Naštěstí byl opravdu pryč. Zámek na truhlici byl naštěstí primitivní, Aldorma se rozhodně nevyvíjela tolik jako náš svět. Ale měla své kouzlo, to jsem jí nemohla upřít. V městečku sice na hygienu moc nedbali, ale i tak se tam dalo žít. Koupit čerstvou zeleninu i maso… Popovídat si. Zatímco jsem se zamyslela, zámek, který jsem páčila, tiše klapl. Truhlici jsem otvírala s dychtivým očekáváním. Na červené sametové podložce tam ležela. Třpytila se čerstvou zlatí, trochu narůžovělou a kameny se zářivě leskly. Byla jsem tak ohromena tou úžasnou prací, že jsem si ani nevšimla Mistra Nora, který se právě vrátil. Dveřmi za ním nakukoval mladík, kterého jsem neznala. Stihla jsem si jen všimnout, že je moc hezký, než mi pádná ruka Norova přirazila prsty do truhlice.

   "Kradením se mi odvděčuješ za střechu nad hlavou?" zeptal se Norus a ve mne hrklo.

   "Jen jsem se chtěla podívat, mistře. Jenom podívat. Je to úžasná práce, precizní. A já ji chtěla vidět. Nemusíte mi věřit, odejdu. Nejsem ale zloděj, mistře. Nikdy jsem nic nevzala. Chtěla bych tohle umět, moc bych chtěla tvořit takovou krásu!" vyběhla jsem z dílny a zamířila přímo do lesa. Jenže běhání nikdy nebylo mou silnou stránkou, za chvíli jsem byla zadýchaná, takže jsem musela zpomalit. Ani ne během měsíce mě napadly dvě šílené věci a dostaly mě do problémů. Nevěděla jsem, co mám dělat, tak jsem se zastavila a opřela o strom.

   "Kruci, kruci, kruci," zařvala jsem na půl lesa a bouchla pěstí do stromu. Za mnou se ozvalo uchechnuti. Otočila jsem se a málem dala tomu mladíkovi, který byl vlastně už celkem muž, pěstí. Naštěstí uhnul.

   "Pojď zpátky," řekl mi. Jeho hlas byl velmi příjemný, medově zabarvený, toho jsem si stihla všimnout.

   "Nikam nejdu. A už vůbec ne zpátky," vyhrkla jsem a otočila se k němu zády.

   "Jak chceš, ale poslal mě mistr, mám ti říct, že se omlouvá. Ale jestli radši zůstaneš tady a necháš se sežrat od vlků, tvoje věc," prohlásil a otočil se k odchodu.

   "Počkej. Jdu," řekla jsem hodně neochotně a pomalu ho následovala. Oči mi nechtěně sjely na jeho pozadí a já si uvědomila, že se chovám jako malá pubertální holka. Ve všem. Chování se ještě dalo brát, byla jsem přece posledních pár let pořádně psychicky narušená… Ale to, že jsem zcela nerozumně okukovala jeho zadek, ačkoliv jsem byla dospělá a doma na mě čekal Pavel, to se nedalo popsat jinak než jako šílenství. Naštěstí jsem díky těmhle myšlenkám unikla těm víc ponižujícím. Těm, které mi říkaly, že jsem se opět zachovala jako největší hysterka!


   Vydáno: 28.8.2016 6:33 | 
   Přečteno: 275x | 
   Autor: Bilkis
    | Hodnocení:

   Komentáře rss

   Přidat komentář >

   Nebyly přidány žádné komentáře.