Vyhledávání

Navigace

Uživatelské menu

Nejnovější komentáře

 • Dračí právo - Kapitola 2
  └ Eillen  •  8.6.2019 12:40
 • Dračí právo - Kapitola 2
  └ Lomeril  •  7.6.2019 21:00
 • Dračí právo - Kapitola 1
  └ Eillen  •  5.6.2019 18:04
 • Dračí právo - Kapitola 1
  └ Lomeril  •  5.6.2019 16:13
 • Povinnost
  └ Jackie-Decker  •  5.8.2018 7:32
 • Nově ve foru

   Anketa

   Těšíte se na vlastní placenou doménu a novou tvář Aldormy?
   Počet hlasů: 5

   Shoutbox

   Vzkazník:
   Jméno
   Text
   TIHkldCqIY
   qUl9di <a href="http://eepyhzblvtad.com/">eepyhzblvtad</a>, [url=http://lmmbqovhejvj.com/]lmmbqovhejvj[/url], [link=http://lvlwopylxobe.com/]lvlwopylxobe[/link], http://lgvhnkylcvld.com/
   OkFhJfdCLWamdVslp
   icon Tada holky, vy jedete ;)
   icon V reáliích jsem hodila nové verze Kalendáře a Timeline - kdyby něco, tak holky křičte a upravím to
   icon Je to paráda :D
   icon Děkuji :-) Je to až zázrak, co z toho vylezlo. Nemyslíš? :D
   icon Panejo, to už má Dračí srdce 60 kapitol? To je úžasné, Eillen! :D Gratuluji :D
   icon Mě osobně súíš děsé že se sem registrují cizí lidé _D
   icon Tak třeba příště :), A koukala jsem u tvého drabble, že se Neviathiel zaregistrovala a hodila ti komentík :-) Gratuluji, jsi první komu komentuje někdo, kdo nepíše Aldormu :-)
   icon Hm... Tak nejsem dělá si to co chce :D
   icon Paráda! Zdá se, že vám přijde upozornění na email, i když někdo okomentuje váš článek, to je super!!! Nejsem já skvělá? 5
   icon Lomeril, neměla bys na vydání něco, čím bys zaseklé Eillence dodala inspiraci? Protože jinak s novou kapitolou asi nehnu...
   icon My chceme další díl Země bez draků! My chceme další díl Země bez draků! My chceme další díl Země bez draků! A už končím. :-)
   icon Jestkli ho někde mášč bude to skvělé :) Já ho nenašla... :(
   icon Bych sem taky mohla vložit ten druhý kvíz, který jsem kdysi vytvářela. Ještě ho někde mám.
   icon Tak není úplně jednoduchý no :D Ale smysl má jen pro lidi, kteří ví něco o historii toho jak Aldorma vznikala...
   icon Hustej kvíz :-D a já snad ani nechci vědět kolik bodů bych získala :-)
   icon Lomeril, když si rozklikneš všechny kapitoly Cesty zpátky, tak u předchozích je avatar vložený. Můžeš si ho znovu stáhnout.
   icon Jackie, nemáš prosím někde avatar k Cestě zpátky? Za ta léta se mi někde ztratil...

   Odkaž sem

   < návrat zpět

   Panenka z porcelánu rss

   Kolgar Ladog je chlapcem obdařeným od přírody vysokou inteligencí avšak osud mu není a nikdy nebyl příliš nakloněn. Musí se ve svém životě vypořádat s nejednou překážkou a k tomu všemu se ještě starat o mladší sestru, která je v mnohém jiná než on sám. Když se mu naskytne příležitost stát se léčitelem, přijme ji, ale proč vlastně? Jak se k něčemu takovému vůbec dostal? A proč žil tak jak žil?

   Postavy a jejich věk: Kolgar Ladog (10 - 66 let)
   Termie Ladogová Veillová (4 - 60 let)
   Tork Veill (26 - 62 let)
   Asha Ferková (56 - 66 let)

   Autorka: Jackie Decker
   Stav:Rozepsané
    


   Panenka z porcelánu - Kapitola 7

   Panenka z porcelánu - Kapitola 7 Tak jo, po dlouhé a ještě delší odmlce, se mi podařilo napsat další kapitolu k panence. Jako musím říct že to bylo hotové peklo než jsem tomu dala podobu jakou jsem chtěla a vlastně jsem to takhle nechtěla, povídka si jako obvykle dělá co chce a já už se radši ani nevzpírám, takže což, no... Jestli vám to připadá zamotané, mýlíte se, to teprve přijde .

   Tak a teď už k příběhu: Kolgar s Termií se ráno probouzejí v nevěstinci. Netuší vlastně kde jsou, ani nic dalšího, jediné co je jisté je, že Kolgara za nedlouho někdo vyzvedne aby složil zlodějskou zkoušku. Ovšem než k samotné zkoušce dojde, dojde ještě k několika dalším nepřecdvídaným událostem...

   Autor: Jackie-Decker  •  Vydáno: 1.9.2016 10:58  •  Přečteno: 298x  •  Komentářů: 0

   Panenka z porcelánu - Kapitola 6

   Panenka z porcelánu - Kapitola 6 Tak se mi podařilo koečně dopsat další kapitolu. Jako obvykle je trochu jiná než ty předchozí. Minimálně v tom, že se v ní vlastně nic neděje. Jak jsem psala Bilkis na ICQ, napsat 9 stran o ničem je taky umění . No dobře, úplně o ničem to není, ale je to hrané spíše na té psychické rovině. Však uvidíte sami.

   Přišel další den. Jaký ale byl zbytek večera a samotná noc? Kde nakonec Termie s Kolgarem strávili svou první noc mimo domov?

   Autor: Jackie-Decker  •  Vydáno: 1.9.2016 10:56  •  Přečteno: 266x  •  Komentářů: 0

   Panenka z porcelánu - Kapitola 5

   Panenka z porcelánu - Kapitola 5 Tuto kapitolu najdete všechny, kterým byla věnována na vánočních stránkách pod stromečkem. http://vanoce.snow-fox.cz/povidky/1.php.

   Ale nyní ji vkládám i sem, už jen pro lepší přehlednost a čitelnost . A hlavně pro to že samozřejmě patří k aldormě a celé povídce dost neodmyslitelně. .

   Kolgar se v minulé části nacházel v poměrněbezvýchodné situaci. dokáže se z ní nějak dostat? A Pokud ano, tak jak? A co jeho sestřička?

   PS: Od začátku této povídky jsem chtěla psát tak, aby každá kapitola přinesla něco nového ať už stylem psaní, nebo samotným dějem. Nyní se sami můžete přesvědčit jak moc se mi toto mé předsevzetí daří dodržet .

   Takže všem z vás přeji šťastné a veselé Vánoce, hodně štěstí do nového roku a příjemný zážitek při čtení...

   Autor: Jackie-Decker  •  Vydáno: 1.9.2016 10:53  •  Přečteno: 278x  •  Komentářů: 0

   Panenka z porcelánu - Kapitola 4

   Panenka z porcelánu - Kapitola 4Předně se chci omluvit, že mi to trvalo tak dlouho, ale tenhle díl se nepsal zrovna snadno a to sjem se ještě nedopsala k tomu hlacvnímu co v něm mělo být. to každopádně napravím v příští kapitole a sama ještě uvidím jak mco to Kolgarovi a Termii zkmplikuji. Každopdně to rozhodně nebudou mít jednoduché...

   A co že je čeká nyní? Zaslechl někdo vrzající mříže? Číhá na ně někde ve starém domě nějaké nebezpečí? A co když dům přecijen skrývá nějaké tajemství?

   Autor: Jackie-Decker  •  Vydáno: 1.9.2016 7:42  •  Přečteno: 242x  •  Komentářů: 0

   Panenka z porcelánu - Kapitola 3

   Panenka z porcelánu - Kapitola 3Tak už mám zdá se konečně další kapitolu. Omlouvám se za zpoždění, někdy mi to nejde jak bych chtěla... Jedná se víceméně hlavně o předělovou kapitolu, takovou výplň.

   Kolgar má konečně trochu času zastavit se a dopřát si chvilku na přemýšlení. to co si však uvědomí je, že byl ke své sestře až příliš tvrdý... A hlavně, že jí bude muset celou situaci vysvětlit. Tedy alespoň její část :)

   Děkuji Mardom za pomoc a podporu a předčasné přečtení a schválení .

   Kapitolu bych chtěla věnovat Eillen, protože to ona mě nakonec odklonila od mého původního záměru s touto kapitolou a tak doufám že jí to alespoň potěší...

   Autor: Jackie-Decker  •  Vydáno: 1.9.2016 7:40  •  Přečteno: 334x  •  Komentářů: 0

   Panenka z porcelánu - Kapitola 2

   Panenka z porcelánu - Kapitola 2 Tak se mi povedlo napsat další část Kolgarova příběhu. Tato kapitola je psána v mnohém jinak než ta první. Střídá se zde přítomnost, kde Kolgar vede svou sestru do Díry se vzpomínkami na minulost, kde jsou prostřihy z chlapcova dosavadního života. Nemusíte se bát, že byste se snad dozvěděli vše, ale snad bude tato kapitola jakýmsi způsobem jak si ho víc přiblížit a ještě více poodhalit jakým životem žil, žije a bude žít.

   Původně jsem tuhle kapitolu poslala nejdřív Mardom na zkritizování, ale nakonec jsem se rozhodla vložit už teď. Myslím totiž že líp už to asi nenapíšu, alespoň pro teď.

   Autor: Jackie-Decker  •  Vydáno: 1.9.2016 7:37  •  Přečteno: 285x  •  Komentářů: 0

   Panenka z porcelánu - Kapitola 1

   Panenka z porcelánu - Kapitola 1 Tak jo. Konečně jsem dopsala pokus o první kapitolu. Původně měla být o něčem úplně jiném, ale jaksi se mi to tak nějak zvrhlo. Kdyby to nezabralo tolik místa, nikdy bych to nedala jako samostatnou kapitolu. Ale tak třeba to neni tak trapný jako to mě teď připadá. To koneckonců posuďte sami.

   Kolgar a jeho sestra odešli od otce, který přišel o všechno co měli. Jejich situace je však více než mizerná. Celkově je vztah obou dětí velmi zvláštní. Kolgar ví, že je třeba se někde schovat. Zaprvé před deštěm, za druhé před otcem, u něhož očekává, že je půjde hledat. Ovšem kam by se tak asi mohli jít schovat? A vysvětlí Termii, že už se domů nikdy nemůžou vrátit?

   PS: Děkuji Mardom, že si to přečetla před zveřejněním a řekla mi svůj názor, jinak bych asi nesebrala ovdvahu to zveřejnit...

   Autor: Jackie-Decker  •  Vydáno: 1.9.2016 7:33  •  Přečteno: 265x  •  Komentářů: 0

   Panenka z porcelánu - Prolog

   Panenka z porcelánu - Prolog Tak jsem se nechala ukecat a vkládám tedy prolog ke své nové povídce Penenka z porcelánu. Je to zvláštní název vzhledem k tomu že se jedná o Kolgarův příběh, ale věřím že se po čase vše vyjasní a osobně doufám že se mi povede vystihnout všechno tak jak to mám v plánu. Konečně Lomeril pochopí, proč mi šlo právě o tehle rok v historii Aldormy.

   Prolog je krátký a jen jakýmsi nastíněním počáteční situace v níž se dva z hlavních hrdinů ocitají...

   Autor: Jackie-Decker  •  Vydáno: 1.9.2016 7:26  •  Přečteno: 288x  •  Komentářů: 0